Sherlock Holmes: Świetna ekranizacja genialnej książki

Sherlock Holmes: bohater powieści i opowiadań kryminalnych Arthura Conana Doyle’a. Dzisiaj jednak chciałem podzielić się moją opinią na temat jednego z dwóch filmów reżyserii Guy'a Ritchiego, w którym główną rolę odgrywa Robert Downey Jr.
Zapraszam do czytania i komentowania.
Fabuła

 

Film zaczyna się zakończeniem ostatniej sprawy Holmesa i Watsona. Razem udaremniają popełniane przez lorda Blackwooda rytualne zabójstwo. Szaleniec zostaje skazany na śmierć i po trzech tygodniach zawisa. Pewnego dnia Londyn obiega jednak sensacyjna informacja o zmartwychwstaniu Blackwooda. Holmes i Watson zmuszeni są rozpocząć śledztwo, którego przebieg przeczy wszelkiej logice. Przez cały film wątek „magii” jest intrygujący, a zaskakujące zakończenie, które wyjaśnia wszystkie „paranormalne” wątki jest bardzo satysfakcjonujące. Bardzo przyjemnie czekało się na rozwiązanie zagadki.


Postacie 

Największym atutem tego filmu są genialnie dobrani aktorzy oraz relacje między postaciami.
Każda z postaci miała swój czas, byśmy mogli ją odpowiedni poznać. Jude Law jako Dr John Watson i Robert Downey Jr. w roli Sherlocka Holmesa to jeden z najlepszych duetów aktorskich, jakie widziałem. Wątek „zazdrości” Holmesa o związek Watsona z Mary jest momentami przezabawny. Mark Strong pasuje idealnie do tajemniczej postaci Lorda Blackwooda, tak samo, jak Rachel McAdams do roli Irene Adler.


Sceny walki 


Coś, co najbardziej zapada w pamięć to świetnie zrobione sceny walki. Najbardziej podobały mi się momenty, w których Holmes zaczyna analizować i planować przebieg walki. W filmie były niestety tylko dwie takie sceny, ale inne były równie fascynujące z powodu świetnej choreografii i muzyki. Robert Downey Jr. Dał z siebie wszystko w tych scenach.Szczerze polecam obejrzenie tego filmu szczególnie fanom filmów i powieści detektywistycznych, Sherlocka Holmesa i samego Roberta Downey Jr. Fani filmów akcji też nie będą zawiedzeni. Moja ocena na filmwebie to dziewięć gwiazdek, więc według mnie naprawdę warto. Pozdrawiam PYS2C2EK.

Komentarze

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Lucyfer: Wrażenia i opinia

Ciche Miejsce - Horror bez słów

ENEMEF- Nocne maratony filmowe